Tajemství 005

17. června 2008 v 22:55 | Tajnůstkářky |  *Tajemství
Tajemství číslo 5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pet Pet | Web | 18. června 2008 v 8:19 | Reagovat

"Odkial mám vziať tak krásne šaty?"

Ještě během tohoto týdne  budu psát článek se všemi možnosti, kde sehnat loli šaty... tady: http://gothiclolita.wz.cz/otazky.php

První krok bývá vždycky nejtěžší... a ustát první reakce rodičů. Ne každý má rodiče, kteří nad módními kreacemi svých potomků jen tak mávnou rukou... bohužel.

Hodně lidí radí, jít do stylu postupně. Čili ne rovnou vyděsit rodiče v překrajkovaném růžovém monstru XD ale začít pozvolna... Casual Lolita stylem nebo do svého normálního oblečení dávat prvky lolita módy (např. roztomilé krajkované tričko...) Rodiče si na to postupně zvyknou, a ani si to neuvědomí. (Ano, pamatuji se, jak před několika lety jsem si poprvý vzala pruhovaný podkolenky... máma z toho měla menší šok XD a za několik měsíců nošení pruhovaných podkolenek mi pak i chválila, jak mi to sluší XD stejně i s lolita módou... pamatuji se, když jsem začínala a chtěla tak jít na ulici, máma mi zakazovala si pod ty šaty dávat spodničku, aby byly více normálnější XD stejně jako šílela ze všech možných i nemožných čelenek, to když jsem si před ní dala na hlavu, bylo doma z toho těžké drama XD Dnes si na to už tak zvykla, že to vůbec neřeší, šaty mi spíš pochválí a když jsem si teď nedávno dala do hlavy obrovskou překytkovanou čelenku (z té by před několika lety vyletěla z kůže, doslova) tak mi to pochválila XD) Takže se neboj, rodiče si zvyknou XD ale radši na ně jdi pomalu.

Mě taky osobně pomohlo, když jsem jim vysvětlila, o co jde a proč se tak chci oblékat. Jestli se do toho pustíš, tak jim vysvětli, že pojem "Lolita" nemá vůbec nic společného s Nabokovým románem, to hodně rodičů děsí. Ukaž jim fotky a řekni svoje pocity. Že jsou to šaty, v kterých se budeš cítit nádherně... a že žiješ jen teď, nebudeš mít druhý život, v kterém by nošení loli "bylo normální" XD "Když mám na sobě Lolita šaty, můj svět se mění. Najednou se cítím krásná a vnímám krásu světa kolem. Je to nádherný pocit..."

No a radši je moc neděs cenou těch šatů (^^)" Nechtěj po nich, aby ti ty šaty koupili oni... tím spíš nebudou souhlasit. Vydělej si na ně sama nebo si šetři z peněz, co dostáváš od babiček a tak.

Juj, to je zase nějaký šíleně dlouhý příspěvek (^^)" gomen~

2 Sandie Sandie | 19. června 2008 v 10:18 | Reagovat

Rozhodně jdi do toho, když to tak v nitru cítíš. Tvoje rozhodnutí asi hned napoprvé nebude přijato kladně, ale jak už řekla Pet, rodiče si časem zvyknou. Jde o to se nezviklat v začátcích... Pak už si budeš jistá po celou dobu. Je víc dívek, které se oblékají jako ty, a budeš v nich mít podporu. Když jsem se začala oblékat jako Dandy, tak jsem byla v okolí sama, ale jen mě to podnítilo k dalším akcím ^_^ Přesto jsem se tak oblékala víc jak dva roky velmi aktivně, než jsem začala šatník doplňovat o více aristo-věcí. Je krásné dělat něco, co tě baví, a nevadí, že se budeš odlišovat. Všichni si časem zvyknou, tak jen hodně štěstí.

3 Seel Seel | E-mail | Web | 19. června 2008 v 13:49 | Reagovat

Sehnat šaty může být trochu problém, ale můžeš si je nechat ušít třeba na zakázku. Nebo se zkusit naučit šít sama. Myslím, že by bylo dobré jít na to cestou kterou popsala Pet ... hezky pozvolna.

Taky přeji dobré nervy, protože ne všichni lidé jsou tolerantní a mohou se objevit i různé narážky. Ale nedej se zviklat, takoví lidé jsou povrchní a nestojí za to;)

4 niorai niorai | 19. června 2008 v 15:03 | Reagovat

zmena je život a toto je tvoj život tak si ho meň ako chceš. keby si blízki nezvykli, tak je to predsa len ich problém. ale neboj, po čase si určite zvyknuu ^^ držím palce novej lolitke

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama